#اولین روز تابستان : کمپین موفق بستنی درامستیک

تابستان فصل تعطیلات و تفریح است. افراد زمان کافی را دارند و در شهر خود یا در سفر به سرگرمی‌های متنوعی مشغول می‌شوند؛ از صحنه‌های خوش تفریحات تابستانی خود عکس و فیلم می‌گیرند و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند. برای بستنی معروف شرکت نستله به نام درامستیک چه فرصتی بهتر از این؟ برند درامستیک از این فرصت استفاده کرد تا در اولین روز تابستان سال ۲۰۱۵ در شبکه‌های اجتماعی یک کمپین برگزار کند؛ ولی به جای ساختن ویدیوهای تبلیغاتی و تکرار روش‌های معمول، این بار از زاویه متفاوتی به موضوع پرداخت و مصرف‌کنندگان را به نقطه کلیدی کمپین تبدیل کرد.

درامستیک در اولین روز تابستان، به چندین محل سرگرمی‌های تابستانی سر زد و از بین مردمی که در شهربازی مشغول تفریح بودند و یا حتی افرادی که در حیاط خانه خود کباب درست می‌کردند و… به سراغ طرفداران بستنی درامستیک رفت؛ از آن‌ها دعوت کرد که ستاره تبلیغاتی درامستیک باشند و در مقابل دوربین، یک بستنی بخورند.

این ویدیوها به صورت زنده در شبکه اجتماعی پریسکوپ پخش می‌شد. در این شبکه اجتماعی کاربران می توانند شما را به صورت زنده مشاهده و دنبال کنند، در لحظه نظر بدهند و لایک و قلب بفرستند. اکانت پریسکوپ به توییتر وصل است، به همین دلیل کاربران توییتر به سرعت از وجود این برنامه آنلاین باخبر شدند و به کانال درامستیک رفتند تا ویدیوهای زنده بستنی خوردن افراد را ببینند.

درامستیک صد نفر را استخدام کرده بود که به طور هم‌زمان، این رویداد را با هشتگ اولین روز تابستان در توییتر منتشر کنند. چهار اینفلوئنسر هم با کمپین همکاری می‌کردند و ویدیوهایشان را در حال خوردن بستنی درامستیک با هشتگ اولین روز تابستان در کانال اختصاصی پریسکوپ خود قرار دادند. از طرفی یک تیم توییتری صدنفره هم‌زمان با توییت‌های هشتگ‌دار خود، کمپین را تقویت می‌کردند و باعث افزایش تعداد مخاطبان می‌شدند.

در اولین روز تابستان، ظرف تنها ۱۲ ساعت، کانال درامستیک بیش از ۵ هزار مشاهده و ۵۰ هزار لایک به دست آورد. اینفلوئنسرهای کمپین نیز ۱۵۰۰ مشاهده و ۶۴ هزار لایک دریافت کردند. مدیر برند درامستیک اعلام کرد که استراتژی آن ها در این کمپین شبکه های اجتماعی بسیار موفق عمل نموده است.

درامستیک

نکات برجسته کمپین

قرار دادن مصرفکنندگان در مرکز توجه کمپین

درامستیک در این کمپین مشتری‌مداری را به حد اعلا رسانده بود و از مصرف‌کنندگان دعوت می‌کرد که ستاره تبلیغاتی برند خود باشند. این روش احساس تعلق عمیقی بین برند و مخاطبان ایجاد می‌کند.

داشتن برنامهریزی جامع و اجرای همهجانبه

کمپین از طریق پنج کانال پریسکوپ (یک کانال رسمی برند درامستیک و چهار کانال پرطرفدار اینفلوئنسری) در عرض ۱۲ ساعت ۲۵ ویدیو زنده را پخش کرد و صد اکانت توییتر از کمپین پشتیبانی می‌کردند.

استفاده هوشمندانه از فرصت تعطیلات تابستانی و پیوند بستنی با تفریح

فصل گرما، تعطیلات و تفریح، بهترین موقعیت برای مطرح کردن یک برند بستنی است. درامستیک از این فرصت به شکل هوشمندانه‌ای استفاده کرد و بستنی، تابستان و تفریح را در یک قاب خوشایند کنار هم قرار داد.

این کمپین به عنوان یکی از نمونه‌های موفق کمپین بازاریابی دیجیتال نشان داد که چه طور یک برند می تواند مخاطبان خود را به هیجان بیاورد و در عرض تنها ۱۲ ساعت، هزاران مشاهده و قلب دیجیتالی را برای خود به ارمغان بیاورد.

 

۱. Nestle
۲. Drumstick
۳. Periscope
۴.Influencer4
اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی، کسانی هستند که طرفداران فراوانی دارند و به واسطه شهرت و محبوبیت خود می توانند
بسیار تأثیرگذار باشند. در شماره دوم ماهنامه نگاه شرقی به این موضوع پرداخته شده است.

:منابع

Periscope case study: Nestle turns camera on customers to generate social buzz (2016), www.digitaltrainingacademy.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *