عصر تبلیغات

کاغذ تبلیغات : مجله عصر تبلیغات

مجله اد ایج۱  یا همان عصر تبلیغات در سال ۱۹۳۰ میلادی به‌ صورت روزنامه‌ای در قطع بزرگ و در شیکاگو شروع به فعالیت کرد. در حال حاضر این مجله در قالب دو هفته‌نامه‌ی‌ چاپی و الکترونیکی در سراسر دنیا پخش می‌شود و شامل تحلیل‌های مختلف و اخبار حوزه‌ی تبلیغات، بازاریابی و برندینگ است. این مجله‌ در طول بیش از ۸۷ سال تجربه در تبلیغات، بسیاری از مقالات و مطالب مهم و تاریخی را تولید و ارائه کرده است. عصر تبلیغات در حالی پا به عرصه‌ی مطبوعات گذاشت که شبکه‌های رادیویی در دوران رکود بزرگ در حال رشد بودند و تبلیغات رادیویی هم به‌ تدریج در حال شکل‌گیری بود. دو شبکه رادیویی در امریکا از این راه توانسته بودند سالانه بیش از ۱۸ میلیون دلار از بخش تبلیغات به دست آورند. عصر تبلیغات تلاش می‌کرد  با این رسانه‌های جمعی رقابت کند. امروز  و بعد از ۸ دهه فعالیت اد ایج توانسته است تبدیل به مرجعی مهم برای کسب اخبار، مقالات و تحلیل های حوزه تبلیغات شود. این مجله  بخش مهمی از دنیای تبلیغات و بازاریابی را به زیر سلطه خود درآورده است و با در دست داشتن رسانه‌های مختلف وابسته و زیرمجموعه‌های فـــراوان تحولی در دنیای تبلیغات رقم ‌زده است که کم‌نظیر به‌ حساب می‌آید.

تاریخچه

عصر تبلیغات

 

در ســال ۱۹۱۶ جــی دی کریــن۲ که قبلاً ویراستار روزنامه لوئیزویل هرالــد۳  بود، کرین کامیونیکیشــنز۴ را در لوئیزویــل کنتاکــی۵  پایه‌گذاری و فعالیتش را تنها با سه کارمند شروع کرد. کارمندان در سال ۱۹۱۶ به شـیکاگو رفتنــد و عصر تبلیغات در ســال ۱۹۳۰ پایه‌گذاری شد. جی دی کرین در سال ۱۹۷۳ از دنیا رفت و همسرش گرترود کرین۶  که تا سال ۱۹۹۶ رئیس شرکت بود، جانشین او شد. شرکت تحت نظارت او تا انتشار ۲۷ روزنامه و مجله پیشرفت کرد. کیت کرین۷  پسر او در سال ۱۹۹۷ بر مسند مدیریت این شرکت نشست و جانشین مادرش شد. گروه کرین کامیونیکیشــنز با بیش از ۸۵۰ کارمند در ۱۴ شهر ایالات‌متحده، اروپا و آسیا، در حال حاضر فعالیت گسترده‌ای دارد.

 

عصر تبلیغات

تیم تحریریه

هسته‌ی اصلی و مرکزی تحریریه این مجله‌ی قدیمی در نیویورک قرار دارد. این تیم حرفه‌ای تلاش می‌کنند در حوزه‌های مختلف بازاریابی و تبلیغات محتواهای جهانی و دقیق ارائه دهند. این تیم جوایز مختلفی را از آن خود کرده‌اند که نیل اواردز۸  ازجمله این موارد بوده که در سال ۲۰۱۶ به ‌دست‌آمده است. یکی از چهره‌های برتر تیم تحریریه کن ویتون۹  است که همواره یادداشت‌ها و مقالاتش مورد توجه جهانی قرارگرفته است. این تیم علاوه بر مجله خبرنامه‌هایی را در حوزه‌های گوناگون منتشر می‌کنند که مخاطبان بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد .

شرکت‌ها و مجلات وابسته

شرکت کرین کامیونیکشنز ( شرکت مالک اد ایج) با توجه به ماهیت اطلاع‌رسانی و تحلیلی که دارد بخش‌های مختلفی را تحت عناوین متفاوتی مدیریت می‌کند که هرکدام، شرکت‌ها یا روزنامه و مجلات چاپی یا الکترونیکی مستقل به‌حساب می‌آیند. مجلات معروف اتوویک۱۰  و خلاقیت۱۱  توسط شرکت منتشر کننده عصر تبلیغات منتشر می‌شوند. مجله خلاقیت که از سال ۱۹۸۶ تا سال ۲۰۰۹ به‌صورت چاپی منتشرشده است، پس ‌از آن تبدیل به وب‌سایت پرطرفدار برای افرادی شد که به دنبال خلاقیت در دنیای طراحی و تبلیغات بودند. در این وب‌سایت ویژگی های تبلیغات خلاق مورد بررسی قرار می‌گیرد. همانند هر شرکت بزرگ این مجله اصلی هم مجلات و شرکت‌های مختلف و فعال را در خود می‌بلعد و هرسال خبر خرید یک برند تبلیغاتی توسط شرکت مالک عصر تبلیغات شنیده می‌شود. در سال ۱۹۹۹،  عصر تبلیغات لیستی از ۱۰۰ فعال برتر تاریخچه‌ی تبلیغات را منتشر کرد که از میان آن‌ها می‌توان آلوین آکنبام۱۲، بیل بیکر۱۳، ماریون‌ هارپر۱۴، مری ولز لاورنس۱۵، ای سی نیلسون۱۶، دیویـد اگیلوی۱۷و ج.والتــرتامپســون۱۸ را نام بـرد. همچنین یک مجله‌ی تجاری صنعتی با نام بی تو بی۱۹  در ژانویه ۲۰۱۴ ضمیمه  این مجله شد.

عصر تبلیغات

سایر نشریاتی که توسط شرکت کرین کامیونکیشنز منتشر می شوند، به شرح زیر است:

عصر تبلیغات

اتوموتیو نیوز ۲۰ 

اتوموتیو نیوز که دفتر اصلی آن در دیترویت قرار دارد در سال ۱۹۲۵ توسط انتشارات اسلوکام۲۱  تأسیس شد و بعدها در سال ۱۹۷۱ در راستای گسترش فعالیت‌ها توسط کرین کامیونیکیشنز خریداری شد. این مجله‌ی هفتگی اخبار داخلی صنعت خودرو را در بخش‌های مهندسی، طراحی، تولید و عرضه‌ پوشش می‌دهد. این مجله‌ی تجاری همچنین اخبار خودروهای بین‌المللی را که توسط نشریات اتوموتیو نیوز اروپا۲۲ و اتومبیل وُک آلمان۲۳ و نیز اتوموتیو نیوز چین۲۴ انتشار می‌یابد، پوشش می‌دهد. مخاطبان اتوموتیو نیوز در اصل دلالان خودرو هستند که بر اساس اطلاعات این نشریه اخبار مربوطه را کسب می‌کنند.

اتوویک۲۵

اتوویک یک دوهفته‌نامه و خبرنامه در حوزه ورزش‌های موتوری است که در سال ۱۹۷۷ توسط کرین کامیونیکیشنز خریداری شد و نهایتاً به یک مجله‌ی پرطرفدار علاقه مندان خودرو در سال ۱۹۸۶ تبدیل شد.این مجله به بررسی وسایل نقلیه، محصولات جدید، چهره‌های دنیای خودرو و پوشش نمایشگاه‌ها می پردازد. وب‌سایت آن اخبار، عکس‌های پیش از معرفی خودروها، گالری‌های عکس و پادکست‌های مرتبط را منتشر می‌کند. در دنیای اخبار خودروها این مجله جایگاه خاص خودش را دارد و جزو منابع معتبر برای دریافت اخبار به‌حساب می‌آید.

تجارت شیکاگو کرین ۲۶

تجارت شیکاگو کرین اولین بار در سال ۱۹۷۸ به‌صورت هفته‌نامه چاپ شد. این نشریه اخبار و اطلاعات تجارت محلی را برای مدیران تجاری شیکاگو فراهم می‌کند. وب‌سایت انتشارات آن بیش از یک میلیون و ۷۵۰ هزار کاربر ثبت‌شده دارد و تیراژ چاپ آن بیش از ۵۰ هزار نسخه است. این تیراژ بالا اثبات می‌کند محبوبیت و موفقیت این نشریه قابل‌توجه است. تعداد بازدیدهای وب سایت این نشریه در هر ماه بیش از یک میلیون نفر است. این نشریه در سال ۲۰۱۴ جایزه‌ی نیل اواردز را در بخش مقاله از آن خود کرد.

تجارت نیویورک کرین۲۷ 

تجارت نیویورک کرین نسخه‌های چاپی و دیجیتالی از اخبار هفتگی و روزانه مربوط به تجارت ایالت نیویورک را منتشر می‌کند. این مجله اخبار در زمینه‌ی وقایع مهم هفته، تبلیغات و بازاریابی، بانکداری، اقتصاد، آموزش، مراقبت و سلامت، مهمانداری و گردشگری، صنایع انسانی، رسانه‌ و سرگرمی، سیاست، املاک و مستغلات، رستوران‌ها، خرده‌فروشی، تجارت خرد و ارتباطات را ارائه می‌کند.

بهداشت و درمان نوین۲۸ 

کرین کامیونیکیشنز در سال ۱۹۷۶ مجله‌ی بهداشت و درمان نوین را خریداری کرد که  تا آن زمان توسط مک گراهیل منتشر می‌شد. بهداشت و درمان نوین از نوع هفته‌نامه و چاپی است که علاوه بر نسخه‌ی چاپی، نسخه‌ی اینترنتی را هم در دستور کار خود دارد. خبرنامه‌ها در سه بخش و در سه عنوان برای کاربران ارسال می‌شود که اخبار مهم حوزه پزشکی و سلامت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

۱.Ad Age (or Advertising Age)
۲.G. D. Crain
۳.Louisville Herald
۴.Crain Communications
۵.Louisville/Kentucky
۶.Gertrude Crain
۷.Keith Crain
۸.Neal Awards
۹.ken Wheaton
۱۰.Auto Week
۱۱.Creativity
۱۲.Alvin Achenbaum
۱۳.Bill Baker
۱۴.Marion Harper Jr.
۱۵.Mary Wells Lawrence
۱۶.AC Nielson
۱۷.David Ogilvy
۱۸.J .Walter Thompson
۱۹.BtoB
۲۰.Automotive News
۲۱.Slocum Publishing
۲۲.Automotive News Europe
۲۳.Automobilwoche
۲۴.Automotive News China
۲۵.Autoweek
۲۶.Crain’s Chicago Business
۲۷.Crain’s New York Business
۲۸.Modern Health Care

منبع:

“Crain Communications Inc. : Company Profile”, Vault.com , November 14, 2016.
AdAge.com Official website
Stefanie Olsen ,”Trade-mag publisher absorbs AdCritic”, cnet.com ,
۲۸ March 2002

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *