کاغذ تبلیغات : مجله ادویک

تاریخچه و فعالیت

ادویک مجله ای تجاری و هفتگی است که برای اولین بار در سال ۱۹۸۷ در ایالات‌متحده امریکا منتشر شد. این مجله در روند فعالیت خود به انتشار مقالات متفاوتی در زمینه  خلاقیت، روابط بین مشتری و آژانس های تبلیغاتی، بررسی تبلیغات در جهان و شرکت های جدید تبلیغاتی پرداخته و از این طریق مخاطبان زیادی را جذب کرده است. در طول زمان، ادویک تغییرات قابل توجهی را نیز از سر گذرانده است که هرکدام از آن ها به نوبه خود در پیشرفت این مجله نقش قابل ملاحظه ای داشته‌اند.

ادویک هم‌اکنون نیز در راستای تولید و تهیه اخبار و محتواهای تخصصی در حوزه  بازاریابی حرفه ای، رسانه و تبلیغات فعالیت می کند، اما با توجه به تغییر روند ارتباطی و ظهور ابزارهای نوین تکنولوژی، این محتواها در قالب های متنوع تر و از طریق درگاه ها و فرمت های متفاوت تری۲ در اختیار مخاطبان قرار می گیرند. موضوعاتی که ادویک به بررسی و تحلیل آن ها می پردازد دربرگیرنده طیف وسیعی از موضوعات مانند شبکه۳، ماهواره، ویدیو، ورزش، موبایل، تلکام ۴، بازی، داده۵، شرکت ها۶، بازاریابی، سیاست، خودرو و… می شود و این گستردگی موضوعی موجب افزایش مخاطبان شده است.

ادویک تلاش می کند تا تمامی جنبه های ارتباطات مدرن کسب‌وکار را پوشش  دهد. منظور از ارتباطات مدرن، ارتباطی است که به واسطه تکنولوژی و ابزارهای آن ممکن می شود و محدود به ارتباط از نوع سنتی و شفاهی آن نیست. ادویک مسیر خود در این زمینه را با تمرکز بر پدیده هایی مانند تبلیغات، خرید رسانه ای، ساخت برند، تولید محتوا، شبکه های اجتماعی و استراتژی های دیجیتال دنبال کرده است.

ادویک

ادویک شامل شش نسخه هفتگی محلی است که هرکدام به انتشار اخبار تبلیغات در مناطق شش‌گانه امریکا (نیوانگلند، ناحیه شرقی، شمال شرقی، غرب میانه، شمال غربی و غرب۷ ) اختصاص دارند. این مجموعه همچنین به منتشر کردن اخبار تبلیغات در سطح جهانی نیز می‌پردازد.

شبکه وبلاگ

در ۱۵ ژانویه ۲۰۱۵ ادویک، شبکه بلاگ ادویک۱۲  را طراحی و راه‌اندازی کرد. این شبکه دربرگیرنده تعداد زیادی وبلاگ‌های بنگاه به بنگاه۱۳  می‌شود. این بلاگ ها به صورت ویژه  بر موضوعاتی با محوریت صنعت رسانه‌های جمعی تمرکز دارند. این شبکه وبلاگ‌ها عبارتند از:

ایجنسی اسپای۱۴  روی آژانس های تبلیغاتی تمرکز دارد.

فیش بال واشنگتن دیسی۱۵  به موضوعات مربوط به رسانه و سیاست می پردازد.

فیش بال نیویورک۱۶  به صورت اختصاصی بر رسانه شهر نیویورک متمرکز است.

گلی کت۱۷  بر روی انتشارات۱۸ تمرکز کرده است.

پی آر نیوزر۱۹  بر مبحث روابط عمومی استوار است.

لاست ریموت۲۰  بر رسانه تلویزیون محوریت دارد.

تی وی نیوزر۲۱  مهم ترین بلاگ شبکه بلاگ  ادویک است که به طور اختصاصی روی رسانه خبری ایالت متحده و صنعت برودکاست۲۲  فعالیت دارد. این وب‌سایت اولین بار با عنوان کیبل نیوزر۲۳  و توسط دانشجوی قدیمی دانشگاه توسون۲۴  به نام برایان استلتر۲۵  در ژانویه ۲۰۰۴ راه‌اندازی شد.

وی کسی بود که این وب‌سایت را تا جولای ۲۰۰۷ مدیریت کرد، سپس این وب‌سایت به عنوان مدیا ریپورتر ۲۶ به نیویورک تایمز۲۷  پیوست.

در حال حاضر کریس آرینس۲۸  مدیر تحریریه این بلاگ است. نیویورک تایمز این وب‌سایت را به عنوان منبعی که می تواند مورد توجه رسانه های تخصصی، تولیدکنندگان و انتشاردهندگان قرار بگیرد، معرفی کرد. چراکه این وب‌سایت به صورت خلاصه در مورد تمامی حوزه‌های تخصصیِ صنعت اطلاعاتی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. برین ویلیامز۲۹  سخنگوی سابق ان بی سی۳۰  این وب‌سایت را این گونه شرح می دهد: «در دسترس ترین منبع برای اطلاع از این‌که چه چیز در صنعت رخ می دهد.»

پرخوانندهترین مطالب ادویک در سال ۲۰۱۶

 یک نوشیدنی و شوخی با یک طرفدار دو آتشه فوتبال 

 این مطلب در مورد یک ویدیوی تبلیغاتی  بود که در سال گذشته توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد. داستان این ویدیو به صورت زنده و به شکل یک شوخی طراحی شده بود. پسری با نام سیمونه که یک طرفدار پر و پاقرص فوتبال است در این ویدیو دست مایه‌ی شوخی یک برند نوشیدنی قرار می‌گیرد. سیمونه که همیشه فوتبال را به اتفاق سه تن از دوست های صمیمی خود تماشا می‌کرد، یک بلیط یک نفره برای بازی لیگ قهرمانان اروپا از سوی این برند نوشیدنی دریافت می‌کند. او به دوستانش اطلاع نمی د هد و به تنهایی به استادیوم می رود. در استادیوم ناگهان به طور زنده از صفحه نمایشگر تصویر دوستان او پخش می شود که وی را خطاب قرار می‌دهند و از این‌که بدون اطلاع آن‌ها به تماشای بازی رفته است، گله می کنند. در نهایت سیمونه توسط یک راهنما به اتاقی در استادیوم هدایت می شود و در آنجا دوستان خود را می‌بیند. هدیه این شرکت به این جمع دوستانه تماشای زنده بازی در قسمت وی آی پی استادیوم بود.

لوگوی جدید اینستاگرام مسخره است، می توانیم لوگوی قبلی را پس بگیریم، لطفاً؟!

 تغییر لوگوی اینستاگرام و عکس‌العمل های متفاوتی که نسبت به آن نشان داده شد، از اتفاقات خاصی بود که در سال گذشته بحث‌های زیادی را برانگیخت. از طرفی گرایش به سادگی۳۱  که از متداول‌ترین روندهای طراحی لوگو در عصر حاضر است، همیشه مورد پسند مخاطبان واقع نمی‌شود. از سوی دیگر افراد با لوگوهای قدیمی خاطره دارند و نسبت به تغییر مقاومت می‌کنند. همچنین طراحان لوگوی جدید اینستاگرام از منظر زیبایی‌شناختی، حفظ هویت بصری برند اینستاگرام و شناخت سلیقه بصری مخاطبان موفق نبودند و این اتفاق می‌تواند یکی از شکست‌های مثال‌زدنی در تاریخ طراحی گرافیک باشد. اگرچه مدیران اینستاگرام از لوگوی جدید کوتاه نیامدند، این لوگو تا مدت‌ها محل بحث بوده و از سوی مخاطبان با رغبت پذیرفته نشد.

یک ویدیوی خانوادگی با ماسک چوباکای فیلم جنگ ستارگان از شرکت کوهل۳۲ 

در این ویدیو مادر ۳۷ ساله ای حضور دارد که ماسک چوباکا را امتحان می کند، می‌خندد و از خود فیلم می گیرد. این ویدیو در فیس‌بوک و با عنوان «این شادمانی های ساده در زندگی هست» منتشر شد. این ویدیو بسیار شهرت یافت و فوربس۳۳  اعلام کرد ماسک چوباکا از طریق هر خرده فروش آنلاینی نیز به فروش می رسد. در جواب به این ویدیو، شرکت کوهل (جایی که ماسک از آن خریداری شده بود) ۲۵۰۰ دلار به علاوه اسباب‌بازی جنگ ستارگان و ۱۰۰۰ امتیاز هدیه به این مادر ۳۷ ساله۳۴  پاداش داد.

با توجه به آنچه ذکر شد، می‌توان دریافت که ادویک به عنوان یک منبع پیشرو در تولید اخبار، محتوا و اطلاعات در حوزه های بازاریابی، رسانه و تبلیغات تخصصی محسوب می‌شود و با همین رویکرد به گسترش و بسط دامنه فعالیت های خود ادامه می‌دهد. به طوری که هم‌اکنون به عنوان منبعی شناخته می شود که خلاقان، خریداران رسانه ها، تولیدکنندگان محتـوا، آژانس ها و شرکت ها و هرشخصی که می خواهد در مورد آخرین رویدادهای رسانه های دیجیتال مطلع باقی بماند، از آن بهره می برند. ادویک همواره با واکنش هوشمندانه به تغییرات مداوم محیط پیرامون، تغییر شکل تقاضاها و دریافت های مخاطبان برای حفظ و ارتقای موقعیت خود قدم برداشته است.

۱.Adweek
۲.مجله هفتگی، نرمافزار آی پد، خبرهای روزانه )در قالب بولتن
با محوریت تخصصی صنعت(، شبکه اجتماعی و برگزاری رویدادها
۳.Network
۴.Telecom
۵.Data
۶.Agency
۷.New England, The east, Southeast,
Midwest, Southwest and West
۸.American society of Microbiology
۹.Affliated: The Parent Company of
Globe Newspaper Company
۱۰.Boston Globe
۱۱.Advertising Age
۱۲.Adweek Blog Network
۱۳.Business to business
۱۴.Agency Spy
۱۵.Fishbowl DC
۱۶.Fishbowl NY
۱۷.Galley Cat
۱۸.Publishing
۱۹.PR Newser
۲۰.Lost Remote
۲۱.TV Newser
۲۲.Brodcast
۲۳.Cable Newser
۲۴.Towson University
۲۵.Brian Stelter
۲۶.Media Reporter
۲۷.The Newyork Times
۲۸.Chris Ariens
۲۹.Brian Williams
۳۰.NBC
۳۱.Minimalism
۳۲.Kohl: is an ancient eye cosmetic,
traditionally made by grinding
stibnite
۳۳.Forbes: American business
magazine
۳۴.Candace Payne

منبع: 

M.Daniells, Loma. (1993).”Business Information sources”. University of California Press. P495
pppenheim, Micheal. Mulcahy Diamond Wendy, (1392). “Marketing Information: A Strategic Guide for Business and Finance Libraries”. Routledge. P164
loomberg Official Website: www.bloomberg.com (2015)
Promethusgm Official Website (Global Media and New York City-based B2B media company): www.promethusgm.com (2017)
www.worldheritage.org, The World Heritage Encyclopedia is the largest and most comprehensive Encyclopedia ever compiled. The combination of articles, dictionary, eBooks, journals, and primary source documents, offers a most unique resource for students and researchers.
www.revolvy.com, (Revolvy is a website which test your knowledge while educating your mind with hundreds of articles and videos)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *