جایزه جهانی برندسازی

جایزه جهانی برندسازی مهم‌ترین جایزه مؤسسه‌ی جهانی برندسازی (دابلیو.بی.اف)  است. هرسال جوایز اصلی به برخی از بهترین برندهای جهان اهدا می‌شود که در زمینه برندسازی تلاش و موفقیت‌های چشمگیر داشته‌اند. با توجه به این‌ که از میان هزاران برند نامزد جایزه، تنها معدودی از آن‌ها انتخاب و برنده می‌شوند، دریافت این جایزه اعتبار فراوانی را نصیب صاحبان برند می‌کند.

درباره مؤسسه‌ی جهانی برندسازی

مؤسسه‌ی جهانی برندسازی یک سازمان غیرانتفاعی ، ثبت‌شده و جهانی است که در شهر لندن واقع شده است. دابلیو.بی.اف دامنه‌ی وسیعی از برنامه‌ها شامل تحقیق، توسعه، آموزش، شبکه‌سازی و ارائه‌ی خدمات را تولید، مدیریت و پشتیبانی می‌کند. فعالیت‌های اصلی مؤسسه‌ی جهانی برندسازی به شرح زیر است:

توسعه و اجرای دامنه وسیعی از برنامه‌ها شامل کنفرانس، سمینار، سخنرانی، مناظره و کارگاه.

تحقیق، توسعه و اجرای استانداردها، ابزار و برنامه‌های مربوط به برندسازی.

توسعه و اجرای برنامه‌های مربوط به جایزه برند.

داوری و رأی‌گیری

جایزه جهانی برندسازی در سه بخش جهانی، ملی و منطقه‌ای اهدا می‌شود. روند داوری و رأی‌گیری جایزه جهانی برندسازی منحصربه‌فرد است. امتیازها به سه بخش تقسیم شده‌اند که هر بخش درصدی از امتیاز کل در ارزیابی یک برند را تشکیل می‌دهد.

 

  1. ارزشگذاری برند

در این بخش که سهم سی درصدی در امتیاز کلی دارد، ارزشیابی مالی  یک برند توسط بخش تحقیقات مؤسسه‌ی جهانی برندسازی انجام می‌شود.

برای شرکت‌های سهامی عام، داده‌ها از منابع منتشرشده جمع‌آوری می‌شوند ولی برای شرکت‌های خصوصی، داده‌های حسابرسی مالی توسط خود شرکت‌ها ارائه می‌شوند یا از طریق منابع عمومیِ دردسترس به دست می‌آیند.

  1. رأیگیری عمومی آنلاین

مؤسسه‌ی جهانی برندسازی از یک پلتفرم آنلاین جهت نامزدی برندها و رأی‌گیری استفاده می‌کند که مخصوص پژوهش آنلاین طراحی شده است. اگرچه استفاده از این پلتفرم ممکن است به عنوان عوام‌گرایی یا رأی مردمی تلقی شود، امتیازهای این روش فقط بخشی از روند داوری هستند. در نتیجه، محبوبیت یک برند به تنهایی نمی‌تواند به برنده شدن آن منجر شود. این بخش سهم سی درصدی در امتیاز کلی دارد.

  1. پژوهش بازار مصرف

این بخش سهمی ۴۰ درصدی از امتیاز کل دارد. بخش تحقیقات مؤسسه‌ی جهانی برندسازی، مصاحبه‌های تلفنی تک‌نفره‌ای را در تمام کشورهای حاضر در مسابقه ترتیب می‌دهد. نتایج این تحقیق در امتیاز پژوهش بازار به صورت جهانی و ملی دخیل خواهد بود.

محل برگزاری :  کاخ کنزینگتون 

کاخ کنزینگتون در لندن، محل اقامت خانواده سلطنتی و از لحاظ تاریخی حائز اهمیت است. از سال ۲۰۱۵ میلادی، این کاخ به عنوان محل برگزاری مراسم جایزه جهانی برندسازی انتخاب شده است و مراسم بعدی در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی در این محل برگزار خواهد شد.

جایزه جهانی برندسازی

برندگان دوره ۲۰۱۷-۲۰۱۶

بیش از ۲۸۰۰ برند از ۳۵ کشور برای جایزه دوره ۲۰۱۷-۲۰۱۶ در چندین رشته نامزد شدند و بیش از ۱۲۰ هزار مصرف‌کننده از سراسر جهان در رأی‌گیری شرکت کردند. در نهایت به ۲۱۰ برند از ۳۰ کشور مختلف جایزه اهدا شد. در ادامه برندگان جایزه جهانی در هر رشته آمده است:

جایزه جهانی برندسازی

 

تندیس

 تندیس این مراسم در موزه‌ی برند، بسته‌بندی و تبلیغات در لندن در معرض دید عموم قرار دارد. تندیس‌های مراسم جایزه جهانی برندسازی در استراتفورد  لندن (زادگاه ویلیام شکسپیر) تولید می‌شوند. این تندیس‌های سفارشی از جنس طلای ۲۴ عیار هستند که یک صفحه مدور از جنس طلا بالای آن‌ها طراحی و نشان تجاری ثبت‌شده‌ی این مراسم (برند سال) روی آن‌ها حک شده است.

 

۱.World branding awards
۲.World Branding Forum
۳.سازمانهای غیرانتفاعی یا سازمانهای ناسودبَر
سازمانهایی قانونی و رسمی هستند که هدف اصلی آنها
پشتیبانی از یک مورد یا موضوع خصوصی یا همگانی، بدون
داشتن مقاصد تجاری است.
۴.financial valuation
۵.Kensington Palace.
۶.Stratford-upon-Avon / نام شهری در جنوب بخش
واریک در انگلستان است.

منبع: 

Official Website of World Branding Forum: www.Brandingforum.org (2017)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *