تبلیغات دیجیتال نستله

این روزها مردم زمان کمتری به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهند و این به معنای کمتر دیده شدن تبلیغات تلویزیونی است؛ این مسئله چالشی بزرگ برای تولیدکنندگان کالاهای تندمصرف به وجود آورده است. به همین دلیل مدیران شرکت نستله۱ تصمیم گرفتند توجه خود را به تبلیغات دیجیتال در یکی از پرمخاطب‌ترین فضاهای آنلاین یعنی بازی  معطوف کنند.

در اواخر سال ۲۰۱۲ شرکت سازنده بازی معروف کندی کراش۲ یعنی کینگ۳ که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های طراحی بازی و سرگرمی در دنیاست با همکاری شرکت دابل‌کلیک۴ از پلتفرم تبلیغاتی جدیدی برای انجام تبلیغات در بازی‌های خود (بیش از ۲۰۰ بازی) رونمایی کرد. این پلتفرم تبلیغاتی جدید برای افزایش نرخ کلیک۵ و همچنین نرخ مشاهده تبلیغات دیجیتال طراحی شد و نستله اولین برندی بود که از این پلتفرم تبلیغاتی برای رساندن پیام تبلیغاتی خود به مخاطبان استفاده کرد.

در این پلتفرم، نمایش تبلیغ در بازی‌ها، به انتخاب کاربر صورت می‌گرفت. به طوری که فرد برای دریافت امتیاز بیشتر یا جان اضافه، انتخاب می‌کرد که تبلیغ را ببیند. دادن حق انتخاب به مخاطبان بازی برای دیدن یا ندیدن تبلیغات و حتی انتخاب زمان پخش ویدیو تبلیغاتی، باعث به وجود آمدن تجربه کاربری مثبت و نتایج مثبت به ترتیب برای مخاطبان بازی و شرکت تبلیغ‌کننده یعنی نستله شد.

بن فاکس قائم‌مقام توسعه کسب و کار تبلیغات شرکت کینگ درباره این پلتفرم گفته است: استفاده از این پلتفرم نه‌تنها امتیازاتی برای مخاطبان در فرآیند بازی در نظر می‌گیرد بلکه باعث طولانی شدن فرآیند بازی و داشتن اوقات خوش بیشتر می‌شود. همچنین مدیر ارتباطات رسانه نستله بریتانیا، آقای استیو پولاک، پلتفرم شرکت کینگ را این‌گونه توصیف کرد: بزرگ‌ترین زیبایی تبلیغ ویدیویی در بازی این است که ما چیزی به بازی‌کننده ارائه می‌دهیم و خوشبختانه آن‌ها ویدیو تبلیغاتی ما را نگاه می‌کنند. این یک تبادل ارزشی پایاپای است: آن‌ها تبلیغات ما را می‌بینند و ما به آن‌ها امتیازات و توانمندی در بازی می‌دهیم.

نستله با تبلیغاتی که در بازی‌های ساخته شده شرکت کینگ انجام داد توانست به نرخ مشاهده ۵/۹۹ درصدی و نرخ کلیک ۳ درصدی در دستگاه‌های اندروید دست یابد. آنچه می‌توان آموخت این است که وقتی تبلیغاتچی‌ها به حق انتخاب کاربران احترام می‌گذارند، کاربران با نشان دادن توجه به تبلیغات آن‌ها، به این احترام پاسخ می‌دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *