برندسازی شخصی تجاری در ایران

بررسی برترین برندهای ایرانی با نام های شخصی

رستوران نایب : غلام‌حسین نایب

غلام‌حسین نایب (نایب بزرگ) در سال ۱۲۵۴ همراه خانواده به تهران مهاجرت کرد. او حمام ابتدای بازار صحاف‌ها را خرید و خزینه‌هایش را پر کرد. سپس سالن بزرگ حمام با فرش‌های زربفت مفروش شد تا بازاری‌هایی که برای استحمام می‌آیند، بتوانند با یک وعده‌ غذای لذیذ و منحصربه‌فرد از خود پذیرایی کنند. نایب برای اولین بار طعم برنج، کره و کباب را به کام ایرانیان ‌چشاند و ذائقه آن‌ها را تسخیر کرد. تاکنون ۵ نسل از خاندان نایب، حرفه جد بزرگ خود را ادامه داده‌اند و با گذشت سالیان دراز همچنان این برند از اعتماد و استقبال مردم برخوردار است. (و متأسفانه مانند بسیاری از برندهای خوش‌نام و محبوب دیگر، رقبای جعلی بسیاری دارد.)

کبریت توکلی : حاجی‌آقا کبریت‌ساز توکلی

حاجی‌آقا کبریت‌ساز توکلی از تاجران ساکن ایروان بود که بعد از عهدنامه ترکمانچای به تبریز مهاجرت کرده و در سال ۱۲۹۷ کارخانه کبریت‌سازی توکلی را تأسیس کرد.
امروزه در تمام دنیا، کبریت از مصرف عمومی به مصرف لوکس تبدیل و فندک جایگزین آن شده است. کارخانه‌های بزرگ کبریت‌سازی جهان بیشتر به تولید محصولات خاصی نظیر کبریت تزیینی، کبریت شومینه و… می‌پردازند ولی کبریت‌سازی توکلی تنها کارخانه در جهان است که تمامی محصولات را تهیه می‌کند و جزء باکیفیت‌ترین کبریت‌های جهان شناخته می‌شود.
برند توکلی با نوشته کبریت بی‌خطر روی بسته آن مشهور است. تا آنجا که گاهی در ادبیات عامه افراد بی‌دردسر و کم‌اثر را به کبریت توکلی تشبیه می‌کنند.

چلوکباب رفتاری : علی‌اکبر رفتاری

حاج علی‌اکبر رفتاری در سال ۱۲۹۰، چلوکبابی خود را در بازارچه قوام‌الدوله تهران تأسیس کرد. به تدریج کیفیت غذای رفتاری شهره شهر شد. به طوری که در تهران ۵۰۰ هزارنفری آن روزگار، روزانه هزار تا ۲ هزار پرس غذا به مشتریان عرضه می‌شد.
در حال حاضر نسل چهارم خاندان رفتاری به حرفه جد خویش اشتغال دارند و تلاش می‌کنند تا برند درخشان خود را ارتقا بخشند.

حاج حسین سوهانی و پسران : حاج حسین سوهانی

حاج حسین سوهانی در حدود سال ۱۳۰۰ در یک ابتکار هوشمندانه سوهان را با روغن حیوانی مرغوب تهیه کرد. به این ترتیب سوهان حاج حسین باب طبع مردم قرار گرفت و به زودی ورد زبان‌ها شد. فرزندان حاج حسین سوهانی راه پدر را ادامه دادند و با ابتکار و خلاقیت به تولید انواع مختلفی از سوهان پرداختند.
با درگذشت حاج حسین، این برند به سوهان پسران حاج حسین تغییر نام داد. در حال حاضر نسل سوم این خانواده به شغل اجدادی خویش مشغول هستند و چراغ برند حاج حسین سوهانی را روشن نگاه داشته‌اند.

اکبر جوجه : علی‌اکبر کلبادی

علی‌اکبر کلبادی در سال ۱۳۲۳ در جاده قدیم شهرستان گلوگاه استان مازندران، قهوه‌خانه کوچکی تأسیس کرد. او با استفاده از جوجه‌های محلی، غذای متفاوت و خوش‌طعمی را به مشتریان که عمدتاً رانندگان جاده‌ای بودند، عرضه می‌کرد.
این محل پس از مدتی به رستوران اکبرجوجه شهرت یافت. محبوبیت و شهرت این رستوران زمینه‌ساز سودجویی عده کثیری از افراد شد که با جعل نام اکبرجوجه، رستوران‌های متعددی را در شمال کشور دایر کردند.

داروسازی دکتر عبیدی : غلام‌علی عبیدی

دکتر غلام‌علی عبیدی ملقب به «پدر صنعت داروسازی ایران» در خلال جنگ جهانی دوم و با توجه به وضعیت بهداشتی و دارویی تأسف‌بار آن زمان، تصمیم به تولید دارو در ایران گرفت. وی نخستین کارخانه داروسازی کشور را در سال ۱۳۲۵ تأسیس و در سال ۱۳۲۷ اولین پروانه دارویی را از وزارت بهداشت (وزارت بهداری وقت) ایران دریافت کرد. با وقوع جنگ تحمیلی و تحریم‌های بین‌المللی، داروسازی دکتر عبیدی توانست بخش قابل توجهی از نیاز دارویی کشور را برطرف کند.
دکتر عبیدی در سال ۱۳۸۳ چشم از جهان فروبست اما شرکتی که او تأسیس کرده بود با برند و نام او همچنان به حیات خود ادامه داد. در سال ۱۳۹۰ سهام این شرکت از طرف خانواده عبیدی به مهندس علی نقیب واگذار شد.
امروزه این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات آرایشی و بهداشتی، از شامپو و مایع ظرفشویی گرفته تا کرم دست و صورت را تولید کرده و در سراسر کشور به فروش می‌رساند.

بیسکویت گرجی : علی گرجی

علی گرجی در سال ۱۳۴۰ شرکت گرجی را بنیان نهاد. این شرکت در واقع یک کسب‌وکار خانوادگی بود. این برند، از خاطره‌انگیزترین برندهای ایرانی است که تبلیغات تلویزیونی آن نفوذ گسترده‌ای در میان مردم پیدا کرد. یکی از محصولات این شرکت که با اقبال زیاد کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان ایرانی مواجه شد، بیسکویت باغ‌وحش گرجی است.
امروز برند گرجی پس از درگذشت علی گرجی با طیف گسترده‌ای از محصولات متنوع شامل بیسکویت‌، ویفر، کلوچه و شکلات‌ همچنان به تولید و عرضه ادامه می‌دهد.

لوازم خانگی آزمایش : محسن آزمایش

محسن آزمایش از ۱۱ سالگی برای تأمین معاش خانواده خود در کارگاه آهنگری کار می‌کرد. او پس از ۷ سال تجربه‌اندوزی در سال ۱۳۱۸، مغازه خود را راه انداخت و در سال ۱۳۳۷، کارخانه صنعتی آزمایش را تأسیس کرد. شرکت آزمایش با سرمایه‌ای ۳۰ میلیون ریالی به ثبت رسید. در آن زمان محصولات آزمایش عبارت بودند از: بخاری نفتی، آبگرمکن نفتی، تختخواب، میز و صندلی فلزی. با رشد و توسعه این شرکت در سال ۱۳۴۷، سرمایه آن به ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یافت و پیش‌بینی فروش آن در این سال بالغ بر یک میلیارد ریال بود. در اواسط دهه ۵۰ شمسی این شرکت به شکوفایی و رونق خیره‌کننده‌ای رسید و تا سال ۱۳۵۸ در مدیریت محسن آزمایش بود. محسن آزمایش در سال ۱۳۷۱ درگذشت. فعالیت‌های تولیدی شرکت تا سال ۱۳۸۰ رونق نسبی داشت و یخچال و فریزر بدون برفک نیز به محصولات آن افزوده شدند. متأسفانه این برند در بازار پررقابت لوازم خانگی دوام نیاورد و امروز تنها به خاطره‌ای در ذهن مصرف‌کنندگان ایرانی تبدیل شده است.

گروه صنعتی اخوان : محسن اخوان جم

محسن اخوان جم کارخانجات صنعتی اخوان جم را در سال ۱۳۴۸ با مجوز وزارت صنایع و معادن استان تهران تأسیس کرد و فعالیت تولیدی این گروه بزرگ با تولید قطعات پرسی در صنعت ابزار و تجهیزات مرتبط با ساختمان‌سازی آغاز شد. در ادامه با توجه به رشد صنعت ساختمان و نیاز کشور به تولیدات باکیفیت لوازم آشپزخانه، این گروه مجوز تولید سینک ظرفشویی از جنس استیل را نیز اخذ نمود و با دانش و تجربه بالا این صنعت را توسعه و بهبود بخشید.

پوشاک هاکوپیان : سومبات هاکوپیان

سومبات هاکوپیان بنیان‌گذار شرکت پوشاک هاکوپیان از دوران نوجوانی وارد حرفه خیاطی شد و پس از سال‌ها کسب تجربه در سال ۱۳۴۹ کارگاه کوچکی را در تهران تأسیس کرد. در ابتدای دهه ۸۰ آن کارگاه با هدف‌گذاری‌های بلندمدت و اندیشمندانه، تبدیل به یک شرکت صنعتی و کسب‌وکاری خانوادگی شد. با راه‌اندازی تکنولوژی هزاره سوم صنعت پوشاک در خطوط تولیدی شرکت هاکوپیان، هنر خیاطی با صنعت در هم آمیخت و تولیدات هاکوپیان جایگاه ویژه‌ای را در بازار پوشاک به دست آوردند. فرآیند تولید کت‌وشلوار و پیراهن در کارخانه‌های هاکوپیان و نوراشن در بومهن تهران انجام می‌گیرد. هاکوپیان برای تأمین پارچه و مواد اولیه محصولات خود با برترین تولیدکنندگان از کشورهای ایتالیا، آلمان، انگلستان و ترکیه همکاری می‌کند. با هدف افزایش و تضمین کیفیت محصولات، کارشناسان هاکوپیان برای آموختن دانش نوینِ صنعت پوشاک به دوره‌های تخصصی مختلف مد و پوشاک در کشورهای اروپایی اعزام می‌شوند.

خانه فرش عظیم‌زاده : احد عظیم‌زاده

احد عظیم زاده، مدیرعامل شرکت خانه فرش عظیم زاده، در سال ۱۳۳۶ در روستای اسفنجان از توابع اسکو متولد شد. او از کودکی بافت قالی و خرید و فروش فرش را آغاز کرد. او در سن جوانی پس از سفرهای تجاری به اروپا، فرش گرد را اختراع کرد. اجرای این ایده نقطه عطف تحول بزرگی در تجارت عظیم‌زاده و در صنعت قالی‌بافی ایران بود.
برند فرش عظیم‌زاده بارها موفق به دریافت گواهی‌نامه‌ها، جایزه‌های جهانی و کسب عنوان صادرکننده نمونه کشوری شده است.

کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی : کاظم قلم‌چی

کاظم قلم‌چی، خود در مدرسه شبانه درس خوانده است چرا که به دلیل مسائل مالی هم‌زمان با تحصیل ناچار بود وارد بازار کار شود. او در سال ۱۳۷۰ کانون فرهنگی آموزش را تأسیس کرد و در سال ۱۳۷۲ روش جدید برنامه‌ریزی آموزشی مبتنی بر آزمون‌های منظم را عملی ساخت. مبنای ایده او برای راه‌اندازی این شیوه آموزشی، خودآموزی است.
کانون فرهنگی آموزش در حال حاضر بزرگ‌ترین سازمان خصوصی آموزشی ایران است. بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در سال ۱۳۸۴ وقف عام شد. (البته انتشارات قلم‌چی از این وقف مستثنا است.) این مؤسسه در سراسر ایران بیش از ۳۰۰ نمایندگی و حدود ۵۰۰۰ نفر پشتیبان دارد و با شنیدن نام قلم‌چی، مفهوم کلی آموزش در ذهن همگان تداعی می‌شود.

صنایع غذایی بهروز : بهروز فروتن

بهروز فروتن، کار تولید مواد غذایی را از زیرزمین کوچک یک خانه استیجاری و با همکاری همسر خود در سال ۱۳۵۶ آغاز کرد. در سال ۱۳۶۷ بود که فروتن برای رشد و توسعه هرچه بیشتر فعالیت صنعتی خود، کارخانه‌ای در کرج به راه انداخت. او با سخت‌کوشی و تلاش، مشکلات را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت و امروز با ۱۵۰۰ نفر پرسنل، نخستین برند ایرانی است که در بازار آمریکا مواد غذایی عرضه کرده و موفق به دریافت گواهی‌نامه اف‌دی‌ای شده است.

زعفران سحرخیز : حاج محمد سحرخیز

حاج محمد سحرخیز در سال ۱۳۱۱ مجموعه زعفران سحرخیز را بنیان نهاد. پس از او، فرزندان مرحوم سحرخیز از سال ۱۳۴۲ تا سال ۱۳۸۰ در قالب فروشگاه زعفران سحرخیز به فعالیت ادامه دادند. در سال ۱۳۸۱ شرکت کشاورزی تولیدی زعفران سحرخیز تأسیس شد. این شرکت با افزایش نیروی انسانی از ۱۰ نفر به ۱۰۰ نفر و افزایش سبد کالاهای فروش از زعفران و خشکبار به شش قلم کالای جدید به ‌ویژه چای زعفرانی، محصولات پودری زعفرانی و … ضمن توسعه و سازماندهی دوباره مجموعه، صادرات زعفران و چای زعفرانی را به پنج قاره جهان آغاز کرد.
مجموعه تولیدی تحقیقاتی زعفران سحرخیز همواره بر این تلاش بوده است تا با تأمین و ارائه محصولات خود به بهداشتی‌ترین و سالم‌ترین شکل ممکن ضمن ارتقای سطح کیفی بازار، رضایت و اعتماد مصرف‌کنندگان را جلب کند.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *